Catering dietetyczny i najczęściej zadawane pytania | FAQ
nr 3 faq

FAQ
limonka 2

 

Dostaliśmy już wiele telefonów i maili z zapytaniami dotyczącymi naszych diet dlatego udało nam się skomponować FAQ, czyli listę najczęściej zadawanych pytań.
Mamy nadzieje ,że trafisz na odpowiedź na swoje pytanie w poniższym spisie, jeżeli natomiast tak się nie zdarzy lub potrzebujesz dokładniejszej odpowiedzi prosimy
o bezpośredni kontakt.

 

nozwidelec-01

 

 • Wszystkie nasze diety są naturalnie bezglutenowe. To znaczy, że przy produkcji korzystamy wyłącznie z naturalnie bezglutenowych produktów (w tym zbóż takich jak gryka, proso, amarantus, quinoa, kukurydza oraz jaśminowych odmian ryżu). Zasadniczo nie używamy jednak produktów certyfikowanych jako bezglutenowe ze względu na to iż po pierwsze często zawierają one wiele sztucznych barwników, a po drugie zważywszy na cenę. Nie bylibyśmy w stanie utrzymać cen na dostępnym poziomie.

 • Odradzamy ludziom chorym na celiakię lub silnie uczulonym spożywanie naszych diet i produktów. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować ,że nasze ryże lub kasze czy przyprawy nie zwierają śladowych ilości glutenu. Dieta Goodie Foodie przeznaczona jest głównie dla osób, które chcą ograniczyć spożycie glutenu z wyboru, a nie z konieczności medycznej.

 • To oczywiście sprawa bardzo indywidualna, ale zazwyczaj już po kilku dniach stosowania diety odczuwa się wyraźną poprawę w samopoczuciu. Klienci informują, że czują się lżej i mają więcej energii. W nieco dłuższym okresie normalizuje się waga i przychodzą pozytywne efekty zdrowotne np. w postaci większej odporności na infekcje.

 • W standardowej diecie optymalnej ryby pojawiają się w głównych posiłkach (obiad, kolacja) minimum 2 razy w tygodniu. W diecie wegetariańskiej z rybami 2-3 razy w tygodniu.

 • Proponowana przez nas kolejność posiłków ma oczywiście swoje uzasadnienie, jednak pewne zmiany są dozwolone. Bardzo ważne jest żeby przestrzegać paru prostych zasad:
  a. stosować odstęp min 2-3 godzin pomiędzy posiłkami
  b. nie jeść węglowodanów na kolację
  c. ostatni posiłek powinien być zjedzony min 3 godziny przed snem, idealnie byłoby nie później niż o godz. 18.00
  d. zupa to posiłek, który można zjeść o każdej porze dnia, ostatecznie nawet o późnej porze.

 • Do słodzenia używamy zdrowych, naturalnych źródeł cukru takich jak syrop z agawy, miód, ksylitol, naturalny cukier pochodzący z owoców

 • Kaloryczność posiłków jest u nas jedynie orientacyjna. Informację o niej można znaleźć na naszej stronie przy opisie poszczególnych diet. Sprawdzamy ją wybiórczo, żeby się upewnić, że nie odbiega zasadniczo od przyjętych założeń. Nie przywiązujemy się jednak do kalorii ponieważ jesteśmy przekonani, że nasze posiłki są doskonale trawione i przyswajane a poprzez to skutecznie odżywiają nasz organizm.

 • Tak, cena 1 dnia próbnego to cena regularna za 1 dzień diety z naszego cennika. Jeśli próba przejdzie pomyślnie i będziecie Państwo chcieli złożyć zamówienie warto wziąć pod uwagę, że przy zamówieniu od 20 dni cena za 1 dzień diety jest niższa o 4 zł.

 • Nie - można złożyć zamówienie na wybrane dni.

 • Posiłki są dostarczane w godzinach porannych pomiędzy 5.00 – 9.00. Dostawy na weekend są dostarczane w sobotę na 2 dni weekendu.

 • Można zasugerować godzinę dostawy, jednak należy przyjąć 30 minut widełek czasowych. Szczegóły dotyczące dostawy ustalane są uprzednio z obsługą biura.