Czy dieta pudełkowa dla mamy karmiącej do dobry pomysł?

Jedzenie codziennych posiłków to jeden z najważniejszych elementów naszego życia, który w przypadku mam z kilkutygodniowym lub nawet kilkumiesięcznym dzieckiem może okazać się sporym wyzwaniem. Każda mama karmiąca wie, że musi odżywiać się prawidłowo. W końcu od tego zależy zdrowie i dobre samopoczucie jej i dziecka. Istnieje szereg zalecanych produktów w tym okresie, a jednocześnie mnóstwo „zakazanych”, które z różnych powodów powinny być wyeliminowane z diety w pierwszych miesiącach po porodzie. Co więcej, zwykle po ciąży przybywa kilku kilogramów, więc wiele kobiet chce zwyczajnie się ich pozbyć. Ale jak znaleźć czas na gotowanie zdrowych, niezbyt kalorycznych i smacznych posiłków, kiedy obok maluch wciąż dopomina się całkowitej uwagi swojej mamy?!

Rozwiązaniem może okazać się dieta pudełkowa przygotowana przez sprawdzoną i profesjonalną firmę cateringową.

Dlaczego dieta pudełkowa to dobry pomysł dla matek karmiących?

Przede wszystkim świeżo upieczona mama może w ten sposób całkowicie skupić się na sobie i swoim dziecku. Pierwsze miesiące po porodzie zwykle wiążą się ze sporą dezorganizacją. Dziecko wymaga uwagi przez całą dobę, do tego dochodzą jeszcze obowiązki domowe, a w przypadku niektórych mam — również zawodowe.

Gotowanie wymaga czasu, którego zwykle mama karmiąca zwyczajnie nie posiada. Catering dietetyczny dla kobiet karmiących rozwiązuje ten problem. Zamawiając dietę pudełkową, każdego dnia rano otrzymujemy zestaw składający się z pudełek, w których umieszczone zostały posiłki na cały dzień: śniadanie, obiad, kolacja, a niekiedy również II śniadanie i podwieczorek.

Dodatkowo posiłki są skomponowane zgodnie z potrzebami mamy karmiącej. W pudełku znajdują się produkty, których w tym okresie kobieta szczególnie potrzebuje, natomiast wyeliminowane zostały wszystkie te składniki, których trzeba unikać. W ten sposób można skutecznie uniknąć ewentualnych błędów żywieniowych, które niekiedy są popełniane z powodu braku czasu. Jedzenie jest świeże, pełnowartościowe, urozmaicone i lekkostrawne. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu, nie oszczędzając przy tym na zdrowiu!