”A na obiad pudełko”, czyli słów kilka o diecie pudełkowej

Dieta pudełkowa stała się ostatnio bardzo modna. Określana jest jako dieta osób zapracowanych i celebrytów, ponieważ do stosowania jej przyznały się takie gwiazdy jak m.in. Marcin Prokop, Kasia Cichopek czy Czesław Mozil. W praktyce okazuje się, że wcale nie trzeba pracować ponad miarę, ani zdobić okładki popularnego czasopisma, aby żywić się „pudełkowo”. Co więcej, posiłki podawane w ten sposób, pomimo nieco mylącej nazwy, są pełnowartościowe i dostosowane do potrzeb zamawiającego. Pudełko to tylko forma dostarczenia żywności.

Dieta pudełkowa — co to właściwie jest?

Dieta pudełkowa polega na korzystaniu z cateringu dietetycznego. Firma specjalizująca się w usługach gastronomicznych dostarcza z samego rana paczkę z przygotowanymi posiłkami (3, 4 lub 5 posiłków) przygotowanymi na cały dzień. Paczka zawiera posiłki przeznaczone na śniadanie, obiad i kolację, a w rozszerzonej wersji również drugie śniadanie i podwieczorek. Jedzenie umieszczone jest w specjalnych termicznych pudełkach, które pozwalają zachować temperaturę.

Posiłki znajdujące się w pudełkach mogą cechować się doskonałą jakością i być dostosowane do naszych potrzeb żywieniowych (np. posiłki wegetariańskie, bezglutenowe, przeznaczone dla osób odchudzających się itp.). Aby jednak tak było, warto korzystać z usług dobrych i sprawdzonych firm cateringowych.

Dla kogo dieta pudełkowa?

Z całą pewnością dieta pudełkowa doskonale sprawdzi się w przypadku osób zapracowanych. Przede wszystkim jest to duża oszczędność czasu. Samodzielne przygotowywanie posiłków jest bardzo czasochłonne i wymaga wysiłku, ale również każdorazowe wyjście do pobliskiej restauracji jest stratą cennych chwil, które moglibyśmy poświęcić na obowiązki lub odpoczynek w nieco bardziej konstruktywny sposób. Oczywiście można odżywiać się szybko, ale zwykle „szybkie jedzenie” jest również niezbyt zdrowe.

A dieta pudełkowa łączy szybkość, zdrowie i wygodę. Wystarczy wybrać sprawdzonego dostawcę, ustalić z nim specyfikę jadłospisu zgodnie z własnymi preferencjami (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, dieta odchudzająca itd.), wskazać adres dostawy (np. dom lub biuro) i cieszyć się zdrowym, smacznym jedzeniem każdego dnia.